Huawei Çift Kameralı Yeni Honor V8 Tanıtıldı

Huawei ‘in yeni çıkacak olan yeni nesil telefonu Honor V8 bir çok söylentinin ardından resmi olarak halka tanıtıldı.  Huawei’nin  yeni nesil üst segment telefonu Honor V8, P9 ve P9 Plus’da olduğu gibi çift kamera özelliği ile gelecek.

Huawei Honor V8, Çift Kamera, Yeni Huawei V8, 8 Megapiksel Ön Kamera

Leice firması ile ortaklaşa geliştirdikleri arka çift kamerasında Leice imzası bulunmayacak. Bunun nedeni ise aralarında yapmış oldukları anlaşmadan kaynaklı. Honor serisi normalde orta seviye’ye hitap eden bir telefondu fakat bu sefer Honor V8 farklılık yaratıyor ve iyi özelliklerle satışa sunulacak. 5,7 inç’lik ekran boyutuna sahip olan Honor V8’in ekran çözünürlüğü ise 2K olacak. 2 versiyon olarak çıkacak V8’de birinde Kirin 995 yonga seti ve 32 GB hafıza alanı, ikincisinde ise Kirin 955 yonga seti ve 64 Gb hafıza alanı olacak. Android 6.0 işletim sistemi ile gelecek olan V8’in 8 MegaPiksel ön kamerası ve 3400 mAh bataryası olacak.

Honor V8 ilk olarak kendi ülkesinde yani Çin’de piyasaya sürülecek ve sonradan dış ülkelere de yayılacak. Satış fiyatı ise henüz tam belli değil. Ülkemize geldiğinde ise normal satış fiyatlarının çok üzerinde bir fiyat belirlenecek haliyle. Üzerine konulan vergiler yüzünden zaten her şeyi iki – üç katına satın alıyoruz. Ne zaman kendi ülkemizde kendi telefon markamızı üretiriz o zaman ancak her şey bize uygun olacak. Tabi bu benim umudum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir