Google Adwords’un Web Sitelerine Katkısı

Sitenizin reklamını vermek her zaman sizlere daha iyi bir şekilde gelir imkânını sunacaktır. Başta Google olmak üzere bir çok arama motorunda üst sıralarda yer alma gibi bir şansınız var iken neden diğer yolları tercih edelim ki? Siteler içerisinde sizlerin oluşturmuş olduğu birçok alternatifler ile birlikte ziyaretçilerinize her daim daha iyi bir şekilde de sayfa gösterimlerini sunabileceksiniz. Bu şu demek oluyor, eğer Google Adwords kullanımını öğrenip belirli bir ücret yatırdığınız takdirde üst sıralarda otomatik olarak yer alabilir ve açmış olduğunuz web sitenize anında ziyaretçi sağlayabilirsiniz.

Bilmiş olduğunuz gibi sitenizi daha iyi tanıtmak adına bir çok kişi gibi şu an bu yazımızı okuyanlar da artık Google Adwords sayesinde birçok müşteriye, kullanıcıya, ziyaretçiye sesini daha iyi bir şekilde duyurabilecek. Böylelikle sizler de bu alanda her zaman daha başarılı bir reklam sistemini oluşturabileceksiniz. Çünkü Google Adwords içerisinde vermiş olduğunuz reklamları Google, Adsense reklam yayıncılığı ile milyonlarca internet kullanıcısına ulaştırmak için internet sitelerine hem görsel hem de metin olarak reklamlarınızı eklemektedir. Bu bir nevi adwords nasıl çalışır, nasıl işliyor diyenlere biraz ön ayak olmuş oluyor.

google adwords, google reklamcılığı, reklam, firmaları, web sitesi tanıtımı, google adwords nasıl çalışır?

Madem öyle tam manasıyla açıklamasını da yapalım. Şöyle düşünün arkadaşlar, siz piyasada çalışan bir ustasınız. Yani telefon çaldığında, doğrudan veya tavsiyeler sonucu iş alıp yapıyorsunuz. İşte bu ustanın web sitesi sahibi olduğunu düşünün. Yani usta aslında açmış olduğunuz web siteniz. Bu siteye ya ilgi çekici makaleler yazacaksınız ve işinizin ehli olduğunuzu göstereceksiniz ya da olduğunuz yerde sayacaksınız. Bu şu demek oluyor, sadece içerik yetmiyor o web sitenin kullanışlı olabilmesi için. Öyle bir şey yapmanız gerekiyor ki onu duyurmanız ve sitenize daha fazla ziyaretçi çekerek hem kazanç sağlamanız hem de gelenlerin aklına kazınacak bir yapıda olacaksınız. İşte bunları yapabilmeniz için ya kendinize büyük bir bütçe ayırıp destekleyici paravan siteler kuracaksınız ya da Google’a başvurup web sitesi tanıtımı yapacaksınız. Eğer en başlarda Google’a başvurmak aklınızda varsa o zaman daha dikkatli dinleyin bundan sonrasını.

Belirlediğiniz bir anahtar kelime veya kelime öbeklerinde arama motoru içerisinde en üst ya da sağ köşede web site reklamınızı milyonlarca kişiye gösterebileceksiniz. Böylelikle de bu alanda daha iyi bir amaca hizmet etmek için reklam yapmış olacaksınız ve sitenizi hiç tanımayan kişilere de duyurma imkanına sahip olabileceksiniz. Bu imkanı sağladıktan sonra sitenizi, şirketinizi, ofisinizi en üst seviyede web sitesi tanıtımı yapan dünya devi Google üzerinden tanıtabilecek, arama motorunda dilediğiniz anahtar kelimelerde daha üst sıralara geçebileceksiniz. Google reklamcılığı da böyle bir şey işte. İki kişinin garajda bulduğu ve geliştirdiği bu arama motoru artık herkesin kullandığı adeta taptığı bir şey haline geldi. Reklam veriyor, satıyor, alıyor, yayınlıyor ve herkesi birbirine bağlıyor.

Web sitenizi binlerce kişiye duyurmanın en büyük kolaylıklardan birisi olan Google Adwords sayesinde artık günlük ne kadarlık bir reklam bütçesi belirleyeceğinizi dahi özel paneliniz içerisinde kontrol edebileceksiniz. Aynı zamanda da anahtar kelimelerini kendiniz girecek ve hangi şehirlerde gösterime alınmasını istediğinizi de kendiniz bu sayede sağlayabileceksiniz. Yaş sınırlaması dahi koyabileceğiniz muhteşem panel ile birlikte tüm kontrolleri web sitesi yönetici olarak en iyi şekilde sağlayacaksınız. Reklam firmaları arasında en iyisi hangisi diye soracak olur isek Google belki de tüm zamanların en mükemmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir